«فریاد رو به باد» در مستند، منتخبین شبکه نمایش و ادامه سلمان فارسی

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سیما، سریال سلمان فارسی که به زندگی یار ایرانی پیامبر اکرم (ص) می‌پردازد، سه مقطع ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسلام را روایت می‌کند. 
فیلم‌برداری سریال سلمان فارسی به کارگردانی داود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری که از عید قربان سال گذشته در حومه شاهرود از سر گرفته شده بود، بعد از حدود ۴۰ روز کاری فشرده به پایان رسید و با شروع پاییز، ادامه فیلمبرداری در شهرک سینمایی نور آغاز شد. با آغاز فیلمبرداری در شهرک نور، احترام برومند و رامونا شاه نیز به جمع بازیگران سریال سلمان فارسی پیوستند.
موسسه فیلمسازی زلال فیلم، مجری طرح سریال سلمان فارسی است و از محصولات مرکز سیما فیلم محسوب می‌شود. فیلمبرداری این سریال از زمستان پارسال در کویر شهداد کرمان و جزیره قشم آغازشده بود که شیوع ویروس کرونا، چند ماهی، فیلمبرداری را متوقف کرد. نهایتاً فیلمبرداری این پروژه درجه الف ویژه از دهم مرداد ۹۹ با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در منطقه مجن شاهرود از سر گرفته شد.

«فریاد رو به باد» در شبکه مستند

چهل و نهمین قسمت از برنامه تلویزیونی نردبان، پرونده سینمای مستند و نوجوانان را مورد بررسی قرار داده و به سراغ مستندهایی رفته که شخصیت محوری آن نوجوانان هستند. از این رو نگاهی متفاوت به این فیلم مستند و شخصیت اصلی آن یعنی میثم غلامی شده است. 
این فیلم درباره یک نوجوان ۱۷ ساله به نام میثم است که در محله‌ دروازه غار تهران زندگی می‌کند و سودای خواننده شدن در سر دارد. در این فیلم تلاش‌های او برای رسیدن به هدفش و انگیزه‌های اصلی او برای خواننده شدن را می‌بینیم. 
میثم غلامی، شخصیت اصلی این فیلم مستند مهمان برنامه نردبان است و ساعت ۱۸ امروز درباره زندگی در محله دروازه غار، آسیب‌های اجتماعی آن و آرزوهایش برای خوانندگی سخن می گوید. 

کوبا گودینگ جونیور به شبکه نمایش می آید

شبکه نمایش در هفته پیش رو، علاوه بر پخش فیلم های منتخب خانوادگی در ساعت ۱۹، به مرور آثار کوبا گودینگ جونیور می پردازد.

آبی عمیق، بام تا بام، زنی از کوچه پشتی، دختری به نام ایران، چای سرد، بخاطر تهمینه و سیب و سلما فیلم و تله فیلم های ایرانی شبکه نمایش در ساعت ۱۳ هر روز در هفته پیش رو  هستند. فیلم های منتخب خانوادگی که بخش ثابت ساعت ۱۹ تابستان شبکه نمایش خواهد بود، در هفته پیش رو به ترتیب شامل اسب رویاها، اصلاح داستان زندگی، روز هشتم( با نگاهی زیبا و دیدنی به کودکان مبتلا به بیماری سندرم داون)، طعم شیرین خیال، بادیگارد محبوب من، برنی دلفین وقهرمان است.

کوبا گودینگ جونیور که در سال ۱۹۹۶ برای بازی در فیلم جری مگوایر موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد شد، این هفته به شبکه نمایش می آید و فیلم های منتخب این بازیگر در طول هفته ساعت ۲۱ پخش خواهد شد. فیلم های کوبا گودینگ جونیور به ترتیب از شنبه تا جمعه بدین صورت خواهد بود: مغز سخت افزاری، فهرست مرگ، قهرمان تحت تعقیب، گریز شبانه، رادیو، مسابقه موش ها و ضریب سرد. 

فیلم های ساعت ۲۳ شبکه نمایش که فیلم های جذاب و فیلم جدید این شبکه را شامل می شود این هفته با فیلم خاک محصول  ۲۰۱۸ آغاز و با فیلم جدید شبکه نمایش با نام جنگل پایان می یابد. فیلم های هفته پیش رو شامل فیلم های خاک، مائودی، بلوک ۱۶، اگه می تونی منو بگیر، فیلم خاطره انگیز و ایرانی شب بیست و نهم (در چهارشنبه شب ها و پخش فیلم های ژانر وحشت )، گلوله گم شده و فیلم جدید شبکه نمایش با عنوان جنگل محصول سال ۲۰۱۷ استرالیا و با بازی دنیل ردکلیف ( بازیگر مجموعه فیلم‌های هری پاتر) خواهد بود. 

منتخب فیلم های کلاسیک این هفته نمایش نیز شامل فیلم های تام هورن (با بازی استیو مک کوئین)، برادری، آرزوهای بزرگ،سلطان جنایتکاران، توطئه خانوادگی، همشهری کین (شاهکار اورسون ولز و از ماندکارهای تاریخ سینما) و رودخانه نقره ای هستند.

پرفکت پروژه

درباره ی Sropcr0045809

مطلب پیشنهادی

پخش زنده اجرای ارکستر ملی ایران از رادیو فرهنگ

به گزارش ایرنا، برنامه شب موسیقی فیلم رادیو فرهنگ امشب جمعه (۱۱ تیرماه) بخش نخست برنامه اولین …