بخش مردمی جشنواره زیارت آثار شنیدنی بسیاری داشت

لعیا باستانی داور نخستین جشنواره رادیویی زیارت درباره اهمیت برگزاری این جشنواره به ایرنا، گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری مانند جشنواره‌های رادیویی و تلویزیونی، از این حیث که فرصتی برای رقابت فراهم می‌کنند، باارزش و البته به دلیل آنکه می‌تواند موقعیتی برای دیده شدن تیم برنامه‌ساز فراهم کند، انگیزه بخش هستند.

وی ادامه داد: تفاوت جشنواره زیارت با سایر موارد مشابه، چاشنی عشقی است که نسبت به ائمه اطهار (ع) و امامزادگان در دل سازندگان برنامه‌ها می‌جوشد، همچنین حفظ و نگهداری فرهنگ‌ قوی و آیین‌ها و آداب و رسوم متفاوتی که درباره زیارت و مفاهیم مرتبط با آن وجود دارد، یکی دیگر از تفاوت‌های این رویداد مهم فرهنگی و رسانه‌ای با سایر جشنواره‌هاست. 

داور نخستین جشنواره رادیویی زیارت درباره کیفیت آثار ارسال شده عنوان کرد: در برخی از شاخه‌ها مثل مستند، آنونس و تا حدی نمایش، کیفیت آثار ارسال شده نسبتا خوب بود اما در برنامه‌های ترکیبی و میزگرد آثار قوی و خوش‌ساختی نشنیدم. 

بخش مردمی جشنواره زیارت آثار شنیدنی بسیاری داشت

وی افزود: در بخش مسابقه هم بیشتر به مشاعره بسنده شده بود و به خاطر دارم تنها یک یا دو اثر متفاوت و خوش ساخت داشتیم؛ علاوه بر این در مینی فیچر نیز به دلیل اینکه علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره به درستی با این ساختار آشنا نبودند کارها از قوت و استحکام لازم برخوردار نبود.

باستانی تاکید کرد: یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها در جشنواره که کم کم جایگاه خود را پیدا و به کشف استعدادها در زمینه برنامه‌سازی کمک می‌کند، بخش مردمی جشنواره است که به نسبت آماتور بودن سازندگان، کارهای قابل قبولی را شنیدیم.

داور نخستین جشنواره رادیویی زیارت، خاطرنشان کرد: در این جشنواره بیشتر بر ساختارها تاکید شده بود و به همین دلیل در بعضی بخش‌ها آثار ارسالی ضعیف و البته در بخشی مانند نمایش، سوژه‌ها بسیار تکراری بودند بنابراین در صورت برگزاری این جشنواره در سال‌های بعد باید دقت بیشتری لحاظ شود.
 

پرفکت پروژه

درباره ی Sropcr0045809

مطلب پیشنهادی

«فریاد رو به باد» در مستند، منتخبین شبکه نمایش و ادامه سلمان فارسی

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سیما، سریال سلمان فارسی که به …